Meie ajalugu

Aastaid on kivi ainulaadsed omadused ja Põhjamaade nõudlikud ilmaolud meid inspireerinud, et välja töötada isolatsioonilahendused, mis parandaksid elukvaliteeti ning looksid turvalise ja mugava keskkonna. Aga kuidas sai meie lugu alguse?

1930–40ndad 
1937 algab kivivilla tootmine Rootsis. Esimestel sõjajärgsetel aastatel kasvab tähtsus ja oluliselt suureneb nõudlus hästi soojustatud majade järgi. Järgnevatel aastatel muutuvad kättesaadavaks isolatsioonipaneelid koos kinnitustega, mis muudavad paneelid veelgi stabiilsemaks.

Pilt kivivilla tootmise algusaegadest 

1950–60ndad
1952 algab kivivilla tootmine Soomes. Viis aastat hiljem alustatakse esimeste seadmeisolatsioonide tootmist, et rahuldada üha kasvavat nõudlust tööstusisolatsiooni järgi.
 

Paroc’i päritolu - Pargas Kalkbergi Helsingi ladu and veoauto 1957. aastal

 

1970–80ndad 
Kõigile tuttavad puna-valge triibulised pakendid tuuakse Soome turule.

1986 ühinevad Soome ja Rootsi tööpiirkonnad ühise loosungi alla. Sellel aastal alustatakse ka sandwich paneelide tootmist. Sellel perioodil tugevneb ka turupositsioon Põhjamaades.

Kõigile tuntud puna-valge triibuline PAROC® kivivilla pakend toodi esimesena turule 1985. aastal 
 

1990ndad
1993 jätkub firma laienemine, kui avatakse müügiosakonnad Balti riikides ja Venemaal. 1997 algab kivivilla tootmine Leedus ja samal aastal luuakse ka müügiosakond Poolas. Järgmisel aastal omandatakse tootmistehas Poolas. Meie üheks esimeseks sammuks on tehase kaasajastamine kivivilla tootmisliiniga.

1999 saab meist iseseisev firma – Paroc Group ning me alustame tööd uue firma kuvandi kujundamiseks. Me näitame kasvu Lääne- ja Kesk-Euroopas pakkudes lisaväärtuslikke tooteid.

Kliimamuutus hakkab ühiskondi mõjutama ja üha enam nõuavad ametivõimud jätkusuutlikke lahendusi.

Paroc’i rahvuvaheline ulatus 
Järgnevatel aastatel muutub veelgi olulisemaks energiasäästlikkus ehitamisel, sest paljud EL direktiivid suurendavad nõudlust kõrgekvaliteedilise isolatsiooni järgi.


2000 
Investorid tunnevad huvi meie firma vastu. Paroc kuulub mitmele erakapitalil põhinevale investeerimisfirmale, kellest BA Capital Partners Europe on aastatel 2003 kuni 2006 peamine omanik. Erakapitalil põhinev investeerimisfirma Arcapita Bank B.S.C. on peamine omanik aastatel 2006 kuni 2009.

Praegu on Paroc’i peamisteks omanikeks mitmed institutsionaalsed investorid. Firma eesmärgiks on kõikide toodetega kasvu arendamine Ida-Euroopas.