Lamekatuste soojustussüsteem PAROC® PROOF™ energiatõhusatele hoonetele

Paroc Proof Taklamellsystem

Hoonete energiatõhususnõuete karmistudes Euroopa Liidus muutuvad aina tähtsamaks soojusisolatsiooni omadused, lahenduste lihtsus ja paigalduskvaliteet.

Nii ehitatavatele kui ka renoveeritavatele hoonetele ette nähtud süsteem PAROC PROOF võimaldab kiirendada lamekatuste soojustustöid, et saada pea kohale usaldusväärne ja energiatõhus pika eaga tulekindel katus.

Süsteemi moodustavad kaht tüüpi plaadid: PAROC ROB 80 ja lamellplaadid PAROC ROL 30. Ehitajatele hästi tuntud PAROC ROB 80-t kasutatakse praegu lamekatuse pealmise plaadina, mille peale paigaldatakse veekindel rullkate. PAROC PROOFi süsteemis kasutatakse 30 mm paksust plaati PAROC ROB 80. Uus PAROC ROL 30 on vertikaalsuunalise kiuga lamellplaat, mille paksus valitakse arvutuste põhjal nii, et see vastaks etteantud nõuetele. Selle lamellplaadi paksust saab valida vahemikus 210–440 mm, niisiis sobib see hästi energiatõhusate hoonete lamekatuste soojustamiseks.

PAROC® PROOF™ lamekatus energiatõhusale hoonele

Content is blocked

In order to see this content you need to allow cookies.

 

Miks tasub valida PAROC PROOF?

Sellega on lihtne töötada.
Katuse soojustamisel PAROC PROOFiga jaksab üks inimene paigaldada kõik kivivillaplaadid. Peale selle, energiatõhusatele hoonetele paigaldatakse vaid kahe- või kolmekihiline soojustusmaterjal.

„Kõva” katus.
Tänu vertikaalsuunalise kiuga lamellplaadi kasutamisele põhisoojustuskihina püsib PAROC PROOFi süsteemiga soojustatud katus ehituse ajal ja õigel ekspluateerimisel jäik ja kindel. Võib öelda, et PAROC PROOFi süsteemiga soojustatud katuse soojustusmaterjal ei deformeeru sellele mõjuvate normkoormuste toimel. PAROC ROL plaadid on vertikaalsuunalise kiuga ja nende deklareeritud survetugevus on σm > 30 kPa. Survetugevus näitab, kui suurt pinget võib soojustusmaterjalile avaldada, enne kui see hakkab kuju muutma ja lagunema. Katustele mõjuv koormus on tavaliselt ligikaudu 10 kPa, seega ei vaju PAROC ROL 30 lamellplaadid katuse koormusete all kokku ega deformeeru.

Ei põle.
Kivivillast katuseplaadid PAROC kuuluvad tuletundlikkuse järgi kõige ohutumasse euroklassi A1, niisiis sobivad need soojustõkkena kasutamiseks konstruktsioonides, millele on kehtestatud väga ranged tuleohutusnõuded.

Kvaliteetne ja kauakestev katus.
Peamise soojustuskihi moodustavad PAROC ROL 30 lamellplaadid asetatakse tavaliselt tihedasti üksteise kõrvale ilma täiendava vuugitäiteta. Et kivivill püsib samades mõõtmetes, ei moondu see temperatuuri mõjul, vaid säilitab oma kuju. Selle tõttu ei teki soojusisolatsiooniplaatide vahel katuse kasutusea jooksul temperatuurikõikumiste tõttu lõhesid ning katusekatte pingejõud ja küttekulud ei suurene. Pealegi, katuseehitustehnoloogia ise nõuab kvaliteetset tööd, sest kõik katusekihid paigaldatakse korraga, sellepärast on väiksem tõenäosus, et vihm või lumi pääseksid sisekonstruktsiooni.