Heli

Heli
Ruumi akutsiline disain tähendab ruumi omaduste projekteerimist vastavalt ruumi otstarbele. Akustilise disaini puhul jaotuvad helid kahte rühma: eelistatud ja häirivad helid. Eelistatud helid hõlmavad näiteks õpetajad häält klassiruumis ja muusikalisi etteasteid kontserdisaalis. Häirivad helid hõlmavad näiteks lärmakust ja üleliigset kaja. Akustiline disain soodustab soovitud heli levikut ja neelab soovimatu müra.

Meil on loodud palju häid heliisolatsioonilahendusi erinevatesse hoonetesse. Allpool leiate enimkasutatud heli summutamisega seotud nõuandeid. Vali soojustuse tüüp mida otsid ja leia endale vajalik Paroci toode.

Suletud ruumis ei saa helilained vabalt liikuda vaid nad põrkuvad ruumi piiretega. Osa helist neeldub pindadesse ja osa peegeldub tagasi. Peegeldumise kontrollimine ja sobiva kaja pikkuse valimine on iga ruumi akustilise projekteerimise üks peamisi ülesandeid.

Heli neeldumine tähendab, et kui otsene heli jõuab materjalini, siis see tagasi ei peegeldu. Akustilised materjalid on disainitud nii, et nad neelaks heli, mis vastasel juhul tagasi peegelduks ja ebameeldivat sisekeskkonda tekitaks. Et olla hea helineelduvusega, peab materjal olema poorne ja õhku läbilaskev - need mõlemad on PAROC kivivilla lahutamatud omadused. Kivivilla neelduvustegur on ~0.90–1.00 (sagedused üle 500Hz), mis tähendab, et 90%-100% helist neeldub materjali sisse. Madalate sageduste puhul kasuta koos kivivillaga ka kipsplaadi kihti.