Katused

Katused

Katuse tüüp ja kalded on tähtsaimad osad ehitised, mis mõjutavad soojuskadu ja energiasäästlikust Vähendades katuse kaudu eralduvat sooja hulka, vajate vähem anergiat maja kütmiseks.

Meilt leiate suurepärased lahendused erinevatele katusetüüpidele; lamekatused, kaldkatused. Allpool leiate ehitistes enimkasutatavad katuselahendused. Vali katuse tüüp ja leia endale vajaminev toode.

Lamekatused on katused, mille kallak on 1:10 kuni 1:80

Enamik lameda kallakuga katusestruktuure lõpetavad enneaegselt oma töö niiskuse sissetungi tõttu. Seega on lamekatuse planeerimisel oluline tõhusa niiskuskindluse loomine. Niiskus satub katusestruktuuri ja tekitab seetõttu probleeme kolmel erineval viisil: 

 

  1. Paigaldamise käigus: vihm ja niisked materjalid 
  2. Õhuleke: siseõhu niiskus liigub läbi tugistruktuurides olevate aukude maja sisemusest katuse alla 
  3. Katuseplekk läheb katki: läbi katkiste kohtade katuseplekis tuleb vesi väljast sisse katusestruktuuri  

 

Samas kui niiskus satub katusestruktuuri on tulemus sama: madalam energiatõhusus, metallosade roostetamine (raam ja kinnitid), soojustusmaterjali seisundi mehaaniline halvenemine ja siseainega kinnitatud elementide ühenduste katkemine. Need tagajärjed vähendavad vastupidavust, lühendavad eluiga ning loovad tervise ja turvalisuse probleeme.

Loe rohkem: http://www.kattoliitto.fi/files/309/Roof_systems_manual.pdf

Viilkatused on alati olnud kõige tavalisem eramajades kasutatav katusetüüp. Hoolimata katuse tüübist või selle kaldest on tegemist kõige tähtsama majaümbriku osaga, mis aitab kaasa nii soojakadudele kui ka energiasäästule. Kui vähendada läbi katuse toimuvat soojakadu, vajab maja vähem kütteenergiat.
Viilkatuse soojustamine sarikate alt (külm pööning) on kõige madalamate kuludega katuse soojustamise viis. Üks kõige odavamaid võimalusi on paigaldada talade vahele ja peale kivivilla soojustus. Tänu sellele meetodile pakub soojustus väga head energiatõhusust, välja arvatud räästa puhul, kus on praktiline limiit paigaldatava soojustuse paksusele.

Viilkatused loovad turvalise ja tervikliku elukeskkonna. Meie soojustus on vastupidav, elastne ja väga erinevate mõõtudega, mistõttu on seda lihtne puitkarkassi vahele tihedalt paigaldada. Materjali poorsus loob suurepärase heliisolatsiooni ja süttimiskindlus annab parima kaitse tule vastu.

Renoveeritud lamekatused (madala kaldega katused)

Renoveeri katus enne ära, kui see hakkab lekkima ning tekitab kahjustusi majaümbrikus. Visuaalselt kontrolli üle katuse langus, räästas, katusematerjal, vee äravoolu funktsioneerimine, katuse äravoolutorud, ühendused ja katuseplekk. Vanade katuste renoveerimisel tuleb üldjuhul järgida uute katuste paigaldusjuhendeid.

Kui sa kontrollid renoveeritava katuse olukorda, siis vaata üle ka vana soojustuskihi seisukord. Juhul kui pikema perioodi vältel on olnud lekkeid, siis eemalda soojustus nendest kohtadest, kus see on liiga märg ning asenda soojustus uue materjaliga. Vajaduse korral tasanda vanas katuses olevad mõlgid ning lisa vastupidises suunas kihte, et parandada äravoolu. Uued kihid toimivad kõige paremini vanade kihtide peal. Kasuta Paroc’i valmislõigatud kihte või alternatiivselt võib proovida paisutatud savi. Siin on mõned näited tõhusatest renoveeritavate katusete lahendustest:

Lihtne ja kasumlik viis vana olemasoleva soojustuse parandamiseks on paigaldada pööningule lisasoojustus.

Enne, kui viite pööningul läbi lisasoojustuse paigaldustööd veendu, et olemasolev katusekonstruktsioon on heas konditsioonis.