Kaldkatus: soe pööning

Viilkatuse soojustamine sarikate vahelt (soe pööning) loob võimaluse katusealuse ruumi kasutadmiseks nii uutes kui ka remonditud elu- ja ärimajades. Isegi kui pööning ei ole algselt kasutamiseks mõeldud, siis kasutamata ja külma majapööningu muutmine soojaks ja mugavaks eluruumiks on võrdlemisi lihtne ja odav ülesanne.

Uute tubade ehitamiseks külmale pööningule on enamasti vaja ehitusluba. Olemasoleva ruumi kõrgus määrab ära soojustuse paksuse. Soojustuslahendust valides tuleks mõelda ka sobiva ventilatsiooni peale. Lisaks sellele mõtle ka pööningu põranda soojustamise peale, et helikindlust suurendada. Soojustuse paigaldamisel taga kindlasti õhutihedus, et vältida külmasildade ja kondensatsiooni teket. Uutes madalenergia majades on soovitatav katuselagede soojustamiseks kasutada ca 500 mm soojustust.

Talade vahel paigaldatud tulekindel PAROC kivivill parandab ka katuse akustilisi omadusi. Paroc’i juhiseid järgides ning neid vajaduse korral oma hoones kasutades võite hõlbsasti ka tööga ise hakkama saada.

Sarikad, soe pööning

 

  • Vaheplaat / PAROC WAS 25t 
  • PAROC Ultra 
  • Aurutõke 
  • Kipsplaat  

Põõningutoa ehitamise alused:

  1. Nii õhutihe sisepind kui võimalik 
  2. Tuuletõke seina sisse ja kaldega osasse 
  3. Ventilatsiooniava 50–100 mm 
  4. Katuseharja korralik ventilatsioon