Ventileeritavad fassaadid

Nüüd on tuulutatavate fassaadide disainimine lihtne. Nendelt lehtedelt leiad juhised ventilatsiooni dimensioneerimiseks ning kuidas valida just sobivaim soojustuslahendus. Suuruse määramise juhised põhinevad VTT ulatuslikul uurimustööl.

Ventilatsiooni dimensioneerimine

Nüüd on saadaval selged juhised ventilatsioonivahede ja -avade dimensioneerimiseks. Ventilatsiooni dimensioneerimine sõltub mitmest tegurist, näiteks kliimatingimused, hoone kõrgusest ja ehituseks kasutatud materjalidest. Järgnevatelt linkidelt leiab juhiseid erinevate fassaadi materjalide ... erinevas kliimavöötmes: (põhjamaine, ranniku ja Kesk-Euroopa kliima):

Paroc kivivill on mitmekülgne soojustusmaterjal, mida saab kasutada igasugustes tuulutatavate fassaadide süsteemis. Kivivilla on oma olemuselt energiasäästlik, tule- ja niiskuskindel ning mürasummutav:

Paroc kivivilla soojustus on mittesüttiv ning kaitseb samal ajal teisi materjale süttimast. Soojustusmaterjali valikul on suur mõju hoone üldisele tuleohutusele. Kivivilla kasutamisele fassaadides puuduvad piirangud ning lisa tulekindlus teste tegema ei pea.

Samaaegselt pakub PAROC kivivill kõige mitmekülgsemat kaitset niiskuse vastu (rohkem infot >> ), mis teeb sellest suurepärase lahenduse näiteks mereäärsetele kuurortidele, kus hoone konstruktsioonile avalduv niiskustase on oluliselt kõrgem kui sisemaal.

Ühtlasi on PAROC kivivill hea müra summutavate ja heli neelavate omadustega. Seda tänu suurele tihedusele, kiudude optimaalsele struktuurile ja õhuläbilaskvusele.

Rohkem infot: Miks kivivill