Metallkarkassi fassaadisüsteem

 • Kandekonstruktsioon (betoon, poorbetoon, telliskivi, jne)
 • Metallist aluskonstruktsioon
 • Soojustus
 • Kahekihiline süsteem: PAROC Ultra / Ultra plus + PAROC Cortex /Cortex pro / WAS 25
 • Ühekihiline süsteem: PAROC Cortex One või PAROC WAS 35
  Tihendatud ühenduskohad: PAROC XST 022 ja PAROC XST 021
 • Pealisplaat + näiteks krohvitud lõpptulemus

Dimensioneeritud tulekindlusklass R30/R60 (kui nõutud)
Heliisolatsiooni väärtus vajab arvutamist

Metallkarkassi fassaadisüsteem

Soojustustooted:

PAROC Ultra sobilik kõikidele välisseina konstruktsioonidele

PAROC Ultra plus veel tõhusam soojustamine ning madalam õhu läbilaskvus

 

Tuletõkkeplaadid:

PAROC Cortex One 100-220mm paksune soojustus/tuuletõkkeplaat, õhukindla kattekihiga

PAROC WAS 35(t) 30-200mm paksune tihe soojustus/tuuletõkkeplaat

PAROC Cortex / Cortex b 30mm paksune tuuletõkke soojustus (b=must), lambda 0.033 W/mK

PAROC Cortex pro 40, 50, 55 ja 70mm paksused, lambda 0.032 W/mK

PAROC WAS 25 30 and 50mm paksune tihe tuuletõkkeplaat, lambda 0.033 W/mK

Konstruktsioonisüsteemi metallprofiili saab kasutada igasuguste kandvate seinakonstruktsioonidega ning selle kasutamine pakub piiramatuid võimalusi erinevate fassaadimaterjalide valimiseks.

Fassaadisüsteem:

 • Metallkarkassiga fassaadisüsteemides kasutatav fassaadi kandev aluskonstruktsioon on tavaliselt valmistatud alumiiniumist või roostevabast terasest. Süsteemis kasutatava metalli tüübil on suur mõju nõutava soojustuse paksusele. Selle põhjuseks on soojustuskihi tungiv suur hulk seinaklambreid (külmasildu) ja metalli kõrge soojusjuhtivus. Roostevabast terasest klambril on metallklambritest madalaim soojusjuhtivus. Turul on ka fassaadisüsteeme, kus kronsteini soojusjuhtivust on vähendatud külmasilla purunemistega (nt Hilti) või kronsteini suuruse optimeerimisega (nt Sto Ventro X). Nendes süsteemides saab isolatsiooni paksust hoida ka õhukesena.

  Süsteemi tootja projekteerib kinnitusdetailide arvu ja suuruse seina ruutmeetri kohta. Üldiselt varieerib seinaklambrite arv ~2-4 tk / m2. Paksem soojustuskiht nõuab suuremat tuge, mis suurendab kronsteini kõrgust ja seega ka külmasilla efekti. Kui seinakinnitust vahetatakse ühest süsteemist teise, tuleb sulgude külmasilla efekti muutumist kontrollida nii, et konstruktsiooni U-väärtus püsiks nõutaval tasemel.

Soojustus:

 • Soojustus paigaldatakse tavaliseks kas seinaklambrite vahele või soojustusplaadi sisse pressitavate klambrite abil. Soojustuslahendus võib olla nii ühe- kui kahekihiline;

  Kahekihilise lahenduse puhul, paigaldatakse esimesena paksem pehme soojustusplaat (nt Paroc Ultra) tihedalt vastu kandekonstruktsiooni seina ning selle peale pannakse õhem tuuletõkkeplaat (nt PAROC Cortex) – soojustusplaatide liitekohad kattuvad.

  Ühekihilise soojustuslahenduse puhul on kogu soojustus ja tuuletõke ühe paksu tuuletõkkeplaadi kihina (nt PAROC Cortex One). Tuuletõkkeplaatide liite- ja ühenduskohad tuleb sulgeda spetsiaalse teibiga, et kindlustada konstruktsiooni täielik õhukindlus.

Fassaadi katmine:

 • Metallprofiilid ja fassaadikate paigaldatakse üsna koheselt pärast soojustamist, et anda konstruktsiooni sisemistele kihtidele ilmastikukaitse. Metallkarkass pakub piiramatult võimalusi erinevateks fassaadideks. Kõige populaarsemad viimistlusmaterjalid on nt. krohv, telliskivi ning mitmesugused ehitusplaadid ja nende kombinatsioonid.

Klambrites kasutatavatel erinevatel metalli kvaliteetidel on lambda väärtused väga erinevad. Allolev tabel näitab kinnitusdetailides kasutatavate kõige tüüpilisemate metallide soojusjuhtivust. Mida kõrgem on metalli soojusjuhtivus, seda suurem on kinnitusvahendi külmasilla efekt.

 Metall  Soojusjuhtivus (λ), W/mK
 Alumiinuim  220
 Teras  50
 Roostevaba teras  17