Cygnaeus kooli renoveerimine Soomes

See ajutine kool toimib kui koolide ja lasteaedade renoveerimise ajal asenduspinnana. Kriteeriumid struktuuri ja materjalide valikul on kiire ehitusgraafik ja ruumide kohandatavus.

Kogu ehitusaeg oli 27 nädalat, seal hulgas ka vana hoone lammutustööd. Vana hoone vundament, kandvad betoonseinad ja katus jäeti alles. Vanad konstruktsioonid desinfitseeriti hoolikalt, et ennetada hallituse tekkimise riski. Sisetöid sai alustada vana katuse all juba enne välimiste PAROC paneelidest seinte paigaldust.

Kesklinna arhitektuur

Cygnaeus’I kool asub Jyvaskyla linna keskuse lähedal ja mõjutab märkimisväärselt linna välist ilmet. Alguses planeeriti kasutada fassaadil PAROC paneele, kuid uued PAROC® print paneelid lõid täiesti uued võimalused.

Uusi mustreid planeerides oli eesmärgiks saavutada vaushoitud välimus, mis annaks samas informatsiooni hoone kasutusala kohta. Põhiline muster on tähtedest koosnev tekstuur. Hoone lõunakülge katab dekoratiivne muster üleni. Ida küljel on suured eraldi tähed, mis lähedalt vaadates koosnevad sellest samast mustrist.

PAROC paneelid

Fassaadil PAROC print paneelid

Projektiandmed

Aasta 2009
Maa Soome
Aadress Voionmaankatu 18
Linn ja postiindeks 40700 Jyväskylä
Arhitekt Architectural office LPV Jyväskylä Oy
Kujundaja Ramboll Oy
Alltöövõtja

Content is blocked

In order to see this content you need to allow cookies.