Faxe õlletehas Taanis

Faxe õlletehas asub Faxe linnas Taanis. Uus täisautomaatne laohoone pidi hakkama mahutama 22,000,000 pudelit õlut ja mineraalvett. Disaini lähtekohaks oli luua moodne hoone, mis paistaks olemasolevate hoonete seast välja.

Inspiratsioonist reaalsusesse

"Kompleksi külastades püüdsid minu tähelepanu esmalt õlletehase 20 aasta vanused roostevabast terasest mahutid. Need nägid jätkuvalt välja väga moodsad. Mind inspireeris roostevaba terase kasutamine uue roboti poolt kontrollitava hoone, mis minu jaoks on kui masin, fassaadil,” ütles Henning Kobbernagel, hoone disainer-arhitekt.

Peen ja lihtne

Peale PAROC paneelidega ja roostevabast terasest voodriga Norras, oli Kobbernagel veendunud paneelide välimuses ja kvaliteedis. Täpsed ja detailsed lahendus ja tehases valmistatud nurgapaneelid tegid hoone peeneks ja viimistletuks ning disaini lihtsaks. Teisest küljest tõi massiivne betoonalus kompositsiooni stabiilsust ja tugevust.

PAROC paneelid

Fassaadil: 240 mm paks PAROC line 200 paneelid koos harjatud roostevabast terasest katetega, mis ulatusin kuni 9.6 meetrini.
PAROC nurga paneelid

Projektiandmed

Aasta 1999
Maa Taani
Aadress Faxe Allé 1
Linn ja postiindeks 4640 Faxe
Arhitekt Tage Nielsens Tegnestue A/S
Kujundaja Midtconsult A/S
Alltöövõtja

Content is blocked

In order to see this content you need to allow cookies.