Grolsch õlletehas Hollandis

The Grolsch õlletehas on ehitatud üüratule 25 hektari suurusele alale Enschede linna lõunaküljele Saksamaa piiri lähedale. See asendas kaks vana Hollandi õlletootja Royal Grolsch N.V õlletehast. Õlletehase kompleksi kogu kasutatav pind saab olema 120,000 m2. Kompleksi kuuluvad mahuti hoone, pruulimise ja pudelisse paneku hooned, kontorid, logistikakeskus ja ka elektrijaam. Õlletehas toodab 3.2 miljonit hektoliitrit (320 miljonit liitrit) õlut aastas ja annab tööd 650 inimesele.

Arhitekt Andreas Helstedt Taani ettevõttest HMT, õlletehaste planeerimise spetsialist, tahtis kompleksi fassaadil luua kujutlust kassettidest, kasutades PAROC shadow paneele. Nende V-kujulised ühenduskohad moodustavad selgelt eristuvad profiilid ja rõhutavad paneeli pinna siledust. Kõrges ja massiivses mahuti hoones loodi suuremad kassetid, kui shadow-paneeli ühendused tehti ainult igas teises liitekohas.

PAROC paneelid

Grolsch õlletehas, kus on kasutusel 50000 m2 PAROC paneele, on üks mahukamaid üksikuid projekte Paroc paneelisüsteemide ajaloos.
Fassaadid: PAROC shadow paneelid
Vaheseinad: PAROC line 200 paneelid
PAROC nurgapaneelid

Loe veel Grolsch õlletehasest >>

Projektiandmed

Aasta 2003
Maa Holland
Aadress Winterhaarweg 7
Linn ja postiindeks 7548 RH Enschede
Arhitekt HMT Arkitekter ApS, Copenhagen, Denmark
Kujundaja Danbrew Ltd/AJL, Copenhagen, Denmark

Content is blocked

In order to see this content you need to allow cookies.