Paroc’i passiivmaja on esimene Soomes ehitatud passiivmaja

Seinakonstruktsioon põhineb PreWIS süsteemil (eelvalmistatud seinasoojustussüsteem koos PAROC FAL 1 õrnalt krovitud lamelliga) ning seina täispaksus on 510 mm. Positiivse külje pealt pakub maja konstruktsioon laiasid aknalaudu, mis on elanike poolt väga hinnatud.

Katuse soojustamiseks kasutati PAROC eXtra paneele ja PAROC puistevilla ning soojustuse paksus oli kokku 600 mm. Kui soojustus on piisavalt paks ja kvaliteetsest materjalist, siis toimib see ka heliisolatsioonina kohtades, kus lennukite müra võib põhjustada ebameeldivusi.

Paroc lõi passiivmaja kontseptsiooni koostöös VTT-ga ja see Paroc’i passiivmaja on üks pilootprojektidest. VTT mõõdab ja analüüsib energia tarbimist ning jälgib ka sisekliimat.

Siiani on elanikud ja VTT uurijad olnud PAROC® kivivillaga soojustatud maja elamismugavuse ja energia tarbimisega rahul.

Tooted, mida kasutati:

PAROC FAL 1, PAROC eXtra, PAROC BLT 6 puistevill

Paroc passiivmaja oli esimene passiivmaja Soomes. See lõhkus mitmed passiivmajade kohta käinud müüdid, näiteks et kõikidel passiivmajadel on väiksed aknad ja näevad välja kui kastid. Ei olnud mõtet loobuda oma unistuste kodust, isegi kui energiavajadus ja tarbimine olid passiivmaja tasemel. Ka maja arhitektuur kinnitab, et passiivmaju ei ole võimalik väljastpoolt ära tunda.

Projektiandmed

Kategooria
  • Passiivmajad
Aasta 0
Maa Soome
Aadress Rusojuurentie 8
Linn ja postiindeks 01300 Vantaa

Content is blocked

In order to see this content you need to allow cookies.