Ruumi akustiline kujundus seisneb ruumi kohandamises kasutuseesmärgi järgi. Akustilise kujunduse seisukohalt jagatakse helid ruumis kaheks: eelistatuteks ja häirivateks. Eelistatud helid on näiteks õpetaja hääl klassiruumis ja muusika kontsertsaalis, häirivateks helideks peetakse müra ja liigset kaja. Akustiline kujundus aitab kaasa eelistatud helide kuuldavusele ja neelab soovimatu müra.

Suletud ruumis ei saa helid liikuda vabalt – nende teele jääb ruumi ümbritsev pind. Osa helilainetest neeldub pinnal, osa neist peegeldub ruumi tagasi. Heli peegelduste suunamine ja iga ruumi jaoks sobiva kajapikkuse leidmine on ruumi akustika kujundaja põhiülesandeid.

Heli absorbeerimine tähendab, et pinnaga põrkunud helilained ei peegeldu sellelt tagasi ruumi, vaid pind neelab need endasse. Akustilised materjalid on disainitud helilaineid neelama, et need ei tekitaks ruumis pindadelt peegeldudes ebameeldivat müra. Et materjal oleks hea “imavusega”, peab see olema poorne ja õhku läbilaskev – need omadused on iseloomulikud PAROC kivivillale. Kivivilla heli absorbeerimise kasutegur on ~0,90-1,00 (sagedustel üle 500 Hz), mis tähendab, et 90-100 % helist neelab materjal endasse. Madalate sageduste neelamiseks kasutatakse kivivilla kombineerituna kipsplaadiga.

Meil on loodud mitmeid akustilisi lahendusi erinevatesse ruumidesse: interjööriks, hügieeniks, tööstuslikeks lahendusteks. Vali allpool ruumi tüüp ja leia enda jaoks sobiv PARAFONI toode.