Madala mürataseme ja kõne selguse saavutamiseks soovitame kujundada ruum nii, et sageduste 250-4000 Hz juures oleks järelkaja kestus 0,6 sekundit.

 Klassiruumid

Akustilised paneelid installeeritakse kogu laepinna ulatuses, võimalusel ka seinte ülaosasse. Tagasein tuleks katta spetsiaalsete akustiliste seinapaneelidega. Neid saab kasutada ka muudel otstarvetel, näiteks stendina laste joonistuste jaoks.

Sobivad tooted: PARAFON Classic, PARAFON Royal, PARAFON Wall panel, PARAFON Slugger, PARAFON Visual, Paracem, Paracem Hexagon.

 

Klassiruumid

Soovitame kujundada ruum nii, et sageduste 250-4000 Hz juures oleks järelkaja kestus 0,6-0,9 sekundit. Klassiruumides on oluline, et õpetaja kõne jõuaks iga ruumi osani. Kuulmisraskustega inimeste puhul peab ruumi kajapikkus olema veelgi lühem.

 Klassiruumid Akustilised paneelid paigaldatakse kogu laepinna ulatuses, võimalusel ka ruumi tagaseina ülaossa.

Ripplagede puhul kasutatakse heli absorbeerivaid plaate (nt. PARAFON® Classic, paksusega of 15 või 18 mm) lae ääreosades ja heli peegeldavaid paneele (PARAFON® Reflex) lae keskosas. Sellise lahenduse puhul on õpetaja hääl ja kõne kuuldav ka ruumi tagaosas.

Sobivad tooted: PARAFON Classic, PARAFON Reflex, PARAFON Royal, PARAFON Wall Panel, Paracem