Soovitame kujundada ruum nii, et 500-4000 Hz juures oleks maksimaalne järelkaja kestus sõltuvalt ruumi suurusest 1,5-2 sekundit.

Ujulates on tähtis, et külastajatele oleksid instruktori korraldused kõikjal selgelt kuuldavad. Samuti on oluline, et taustmüra oleks võimalikult vähe ja alarmhelid oleksid kergesti kuuldavad. Arvestada tuleks kahe paralleelse seina vahel tekkiva hüpleva kaja võimalusega. Ruumides, milles puudub mööbel ei piisa vaid lae katmisest akustiliste paneelidega. Paneelid paigaldatakse sellistes ruumides ka seinte ülaosasse. Pehmete paneelide juures on oluline neid kaitsta mehaaniliste vigastuste ja korrosiooni eest.

 Ujulad Akustilised paneelid paigutatakse terve lae ulatuses, võimalusel ka vähemalt kahele ruumi seinale. Seinapaneelid peavad paiknema kõrgemal võimalikest veepritsmetest, nende taha on vajalik paigutada ka õhutusavad.

Sobivad tooted: PARAFON Hygiene, Paracem


Pesuruumides on tavaliselt palju heli peegeldavaid pindu. Seetõttu on vajalik paigaldada lagedele heli absorbeerivad paneelid. Akustilise kujunduse juures on vaja võtta arvesse duššide asukohad, ventilatsioon, korrosioonioht ja niiskuse kondenseerumine. Kogu lae ulatuses tuleb paigaldada niiskuskindlad heli absorbeerivad paneelid. Ripplagede puhul on oluline paigaldada ventilatsioon ka lae kohale, et vältida sinna tekkivat niiskust.