Tööstuslikud boilerid

Kõrged temperatuurid ja spetsiaalsed struktuurid elektrijaamades koos vajadusega saavutada kõige optimaalsem ja tõhusam lahendus terve jaama osas, seavad soojustuslahendustele kõrged nõudmised.

Boilerid ja soojustuslahendused peavad lubama soojusel levida. Boilerite kest ja torustik on soojuse levimise ja vibratsioonide tõttu pidevas liikumises. Lisavarustused, nagu näiteks põletid ja ventilaatorid, põhjustavad vibratsioone. Lisaks boileri väga kõrgetele temperatuuridele, võivad need ka stuktuuri erinevates osades oluliselt erineda.

Õige soojustuslahendus vähendab boileris soojuskadu ja väldib boileriruumi ülekuumenemist, mille tulemusena suureneb ka selle tõhusus. Planeeri soojustuslahendus vastavalt boileri tüübile ja tootjapoolsele lisainformatsioonile. Vastavalt standartitele peavad boilerid olema soojustatud kahe kuni kolme isolatsioonikihiga ning selle paksus peaks olema kokku 200-300 mm.

Esmakordsel tööle lülitamisel, peale soojustuse paigaldamist, ära soojenda boilerit kiiremini, kui 50 °C tunnis. 

Boileri torustiku seinad

Kõrgete temperatuuride tõttu on vaja kaks kuni kolm kihti soojustust, et tagada lahendus, mis on tugev ja piisavalt paks. Vibratsioonidele tuleks paigalduse käigus samuti erilist tähelepanu pöörata.

Isoleermaterjal peaks olema piisavalt paindlik, et täita kõik vahed ja lasta soojusel paisuda. Paigalda soojustuskihtide vahele alumiiniumfoolium, et vältida soojuskiirgust isolatsiooni sees. PAROC kivivilla toodetel on head soojustusomadused, mis peavad vastu nii kõrgetele temperatuuridele kui ka temperatuuri kõikimistele boileri erinevates osades.

Boileri torustiku seinad 

Boileri torustiku seinte jaoks soovitab Paroc alljärgnevat lahendust: 

  • Kasuta kahte kihti 120 mm 100 kg/m3 PAROC Pro Wired Mat WR 680 toodet koos alumiiniumist fooliumkattega. Teine alternatiiv on pealmise kihina kasutada 80 kg/m3 PAROC Pro Slabs toodet. 
  • Isolatsioonikiht on tavaliselt kaetud profiilpleki või alumiiniumkattega. 
  • Torustike seinte isolatsioon tuleb paigaldada keevispiike kasutades.

 

Boileri varikatus

Boileri ülemises osas on mitmed toruühendused. Isoleeri need toruühendused spetsiaalse soojustusega, mis on mõeldud just boileri katuse jaoks.

Peamine struktuur on tehtud lamedatest rööbastaladest ja koormusttaluvast terasvõrgust ning tavaliselt soojustatakse see võrkmattide või võrkmattide ja plaatide abil. Terve struktuur on kaetud koormusttaluva profiilplekiga. Katteplekk peab suutma kanda hooldustöötajate raskust.

Boileri varikatus

Boileri katuse jaoks soovitab Paroc alljärgnevat lahendust: 

  • Kasuta kahte kihti 120 mm 100 (või 130) kg/m3 PAROC Pro Wired Mat toodet koos alumiiniumist fooliumkattega. Teine alternatiiv on pealmise kihina kasutada 80 kg/m3 PAROC Pro Slabs toodet. 
  • Paigalda soojustus varraste ja seibide abil