Tööstuslikud mahutid

Erineva kuju ja suurusega mahutid on keskse tähtsusega paljudes tööstusprotsessides. Mahutites oleva materjali temperatuur võib protsessi raames oluliselt erineda. Soojusisolatsioon viib soojuskao miinimumini ja hoiab mahutis õiget temperatuuri, et tagada tööprotsesside tõhusus.

Kasuta mahutite katustel jäikasid plaate, mis on heade mehaaniliste ja soojustavate omadustega.

Mahuti katus soojustatud PAROC Pro Roof plaatidega 

Mahutite katuste jaoks soovitab Paroc kasutada PAROC Pro Roof Slabs 20-80 kPa tooteid sõltuvalt projektist.

PAROC Pro Roof plaatide survetugevused on vahemikus 20-80 kPa, mistõttu on need piisavalt tugevad, et pidada vastu ka kõndimisraskusele paigalduse ja hoolduse käigus.

 

Mahutite seinad on tihti väga kõrged. Temperatuuri erinevused soojustuse ja fassaadikatte vahel tekitavad nii-öelda korstna efekti, kus soe õhk üles tõuseb. Selle efekti tõttu on väga oluline kasutada õige tihedusega soojustustooteid, et vältida õhu liikumist soojustuse sees ning vähendada soojuse konduktsiooni.

Õhu liikumine väheneb, kui kasutada kõrge tihedusega tooteid. Minimaalne tihedus madala temperatuuriga mahutite seinte isoleerimiseks on umbes 40 kg/m3.

Mahuti sein soojustatud PAROC Pro plaatidega. 

Madala temperatuuriga mahutite seinte puhul soovitab Paroc kasutada ühe kihina 35-50 kg/m3 tihedusega PAROC Pro Slabs toodet.

Kõrge temperatuuriga mahutite puhul kasuta 50-80 kg/m3 tihedusega PAROC Pro Slabs toodet.


Madala temperatuuriga mahutite puhul, millel on kahekihiline seinakonstruktsioon, on kõige optimaalsem lahendus PAROC Pro Loose Wool BL. Kahekihiline seinakonstruktsioon iseenesest välistab kondensatsiooni, kuid vahe kahe seina vahel on tavaliselt väga kitsas (300-600 mm), mille tõttu on soojustuse paigaldamine raske. Vahe võib täita õige tihedusega puistevillaga, mis paigaldatakse puistemasina abil.