Mehaaniline vastupidavus ja stabiilsus

Ehitustoodete regulatsioon CPR käsitleb muuhulgas ka mehaanilist vastupidavust ja stabiilsust. Hoone osade mehaaniline vastupidavus tehakse kindlaks vastavalt ehituskonstruktsioonide projekteerimise alustele (Eurocode 1990: 2002).

Mehaaniline vastupidavus ja stabiilsus tähendab terve hoone stabiilsust. Ehitise planeerimisel tehtavad koormustestid hõlmavad tavalisi ja peale pandud koormuseid, lisaks tuule-, lume- ja maavärinakoormuseid.

Soojusisolatsiooni puhul sõltuvad nõuded mehaanilisele jõule kasutusalast. CE märgistuse puhul katsetatakse toote omaduste mehaanilist jõudu ning tulemused pannakse kirja CE märgistusse. Iga ehitise mehaanilise jõu tasemed on välja toodud riiklikes ehitusmäärustes.

Loe edasi >>

http://ec.europa.eu/growth/sectors/construction/product-regulation/

PAROC kivivillal on suurepärased mehaanilised omadused

Kivivill on väga tõhus materjal tänu oma unikaalsele struktuurile, mis tagab hea mehaanilise vastupidavuse. Sõltuvalt kivivilla kiust pakume erinevaid tooteid, millel on ka erinevad mehaanilised omadused.

 

PAROC kivivill on vastupidav soojustus

Kivivill on anorgaaniline materjal, mis säilitab igas olukorras oma kuju ja mõõtmed. Seega on mehaaniliste omaduste vastupidavus suurepärane ning kasutamisest tulenev degradeerimine on väga väike.