Paigaldusjuhised krohvitud fassaadidele

Paigalda soojustus ettevaatlikult

Paigalda plaadid tihedalt vastu aluspinda vältides vahele jäävaid õhukanaleid. Ühenda plaatide küljed. Väldi väikeste villatükkide kasutamist, sest see võib tekitada ebaefektiivseid ühendusi.

Krohvikihi kinnitamine

PAROC® lamellid kinnitatakse seinale enamasti liimi abil. Lamellid paigaldatakse lõigatud poolega vastu seina. PAROC® plaadid kinnitatakse seinale nii liimi kui ka mehaaniliste kinnitustega. Kata kogu plaatide pind liimiga (vaata joonist). Meetod ja kinnituste arv sõltub seina tüübist, tuuletakistusest ja hoone kõrgusest. Järgi kasutusjuhendit - igas kasutusjuhendis on oma kinnitused ja liim, mis on spetsiaalselt testitud vastavaks rakenduseks.
Paksu krohvi puhul kasuta ainult mehaanilist kinnitust.  

Pinna kvaliteet

Soojustuse pind peab olema tolmuvaba ja puhas, et tagada liimuvus isolatsiooni ja krohvikihi vahel. Seda tuleb võtta arvesse soojustuse ladustamisel ja transpordil. Samas jälgi ka plaatide ja lamellide ääri.

Ära jäta materjale karmide ilmastikuolude kätte

Krohvi puhul ära jäta isolatsiooni pinda pooleli või katmata pikemaks ajaks. Pikemaks ajaks vihma kätte jäetud krohvi- ja isolatsioonipinnad ei ole enam piisavalt siduvad. Kui aga isolatsioon hakkab vananema, siis pühi ära pealmine isolatsioonikiht (1-2 mm), et tuua välja värsked kiud.

Kaitse isolatsiooni karmi vihma eest. PAROC kivivill on vihmakindel aga me soovitame paigaldada katte all, eriti paduvihmade ajal.

Märg isolatsioon konstruktsioonis

Kivivill laseb niiskust ja veeauru läbi. Kui toote pind saab märjaks peale paigaldust, siis tavaliselt see kuivad kiiresti ilma kahjustusteta soojustusomadustele.
Kui paigaldamisel on saanud märjaks tähistamata välispind (punase märgistuseta pool), võib seda ikkagi paigaldada, sest see kuivab ära. Vaheta välja plaadid, mis on mõlemalt poolt märjaks saanud. 

Ladustamine

Et tagada õige toime, ladusta tooted pakendites, et nad ei saaks viga, märjaks ega mustaks.