Paigaldusjuhised palkseina renoveerimiseks

Soojustuse lisamine palkmaja välimisele küljele

Soojustuse lisamine palkmaja välimisele küljele Eemalda vana vooder ja tuuletõkkeplaadid. Täida palgivahed ja paranda või asenda hallitanud või niiskuskahjustusega palgid. 
Soojustuse lisamine palkmaja välimisele küljele Paigalda puitkarkass (soovituslik samm 600 mm). Kasuta libisevaid kinnitusi, et palksein saaks vajuda.
Soojustuse lisamine palkmaja välimisele küljele Paigalda PAROC eXtra plaadid puitkarkassi. Kasuta terveid tükke ja ole servadega iseäranis hoolikas. Tihenda liitekohad uste ja akende ümbruses spetsiaalse lindiga PAROC XSI 006. Kasuta lõikenoa tera veendumaks, et soojustus täidab tihedalt kogu sõrestiku vahe.

Soojustuse lisamine palkmaja välimisele küljele

Paigalda tuuletõkkeplaadid soojustuse ja sõrestiku peale nii, et kattega külg jääb välja poole. Paigaldusel ühenda plaadid omavahel servatappidega. Kasuta naelu või kruve ja seibe, et plaat esialgu kinnitada (5-6 tk ühe plaadi kohta) Et parandada välimise seina õhutihedust, kasuta plaatide liitekohtades teipi PAROC XST 020 ja välimistes nurkades laia nurgateipi PAROC XST 021.
Tuuletõke  
Soojustuse lisamine palkmaja välimisele küljele Peale kõikide tuuletõkkeplaatide paigaldust suru tugipostidele umbes iga 600mm järel (sõltuvalt puitsõrestikust). Kõige kõrgem horisontaalne vahetala ei tohiks olla seina ja katuse liitekohast kaugemal kui 200mm.
Soojustuse lisamine palkmaja välimisele küljele Kui soovid paigaldada horisontaalset voodrit, löö seinale vertikaalne roovitus. 
Soojustuse lisamine palkmaja välimisele küljele

Kui soovid vertikaalset voodrit, löö kõigepealt vertikaalne roovitus, selle peale horisontaalne roovitus ja siis välimine vooder.

Viimistle vooder.