Sooja pööningu ehitamine

Sooja pööningu ehitamine

Kontrolli vana pööningu seisukorda (soojustus ja konstruktsioonid). Kui vana konstruktsioon ja soojustus on heas konditsioonis, siis lisa uus soojustuskiht selle peale. Kui see on märg ja hallitanud, siis eemalda see. Kui tekkinud on veekahjustus, siis pööra erilist tähelepanu ka konstruktsioonle ja paranda see vajadusel. Veendu, et pööningu talad on õhutihedad. Sulge kõik praod. Vajaduse korral tasanda vana soojustus.

Sooja pööningu ehitamine

Paigalda katuse alaosale tuuledeflektor plaadid nii, et ülemine plaat oleks vähemalt 150 mm uue soojustuse kohal. Veendu, et uue soojustuse ja katuse vaheline õhuvahe oleks vähemalt 50 mm.

Sooja pööningu ehitamine

Paigalda ajutine vineerist või sarnasest materjalist põrand. Vajaduse korral paigalda lisa kandekonstruktsioo. Valmista ette sissepääsuava.

Sooja pööningu ehitamine

Paigalda PAROC eXtra plaadidkuni põrandatalade ülemise servani. Väldi pragusid plaatide vahel.

Sooja pööningu ehitamine

 

Enne soojusisolatsiooni paigaldamist tegele tuuletõkkega. Paigalda vaheliistud, et luua vähemalt 50 mm laiune tuulutusvahe tuuletõkkeplaatide ja katusekonstruktsiooni vahel. Paroc soovitab tuuletõkkeplaatidena kasutada PAROC WAS 25t, PAROC WPS 3n või Paroc Cortex tooteid.

Lõika tuulekaitse paneeli kattega pinna poolt. Esmalt paigalda tuuletõkkeplaadid vastu vaheliiste, alustades alt ning liikudes harja poole nii, et see ulatuks vähemalt 150 mm üle planeeritava horisontaalse soojustuskihi.

Sooja pööningu ehitamine

Soojusta iga puitkarkassi vaheline ala. Alusta alt. Vajaduse korral kasuta paigaldusrihmasid (plastik või paber), et soojustus püsiks paigal kuni aurutõkke lisamiseni.

NB: Mitme PAROC eXtra kihi paigaldamisel pea meeles, et ääred peavad üle kattuma.

Sooja pööningu ehitamine

Kinnita PAROC XMV 020 aurutõke puitkarkassi ja viilkatuse külge. Veendu, et äärte ülekattumine oleks vähemalt 200 mm. Lisaks veendu, et 200 mm aurutõket läheks põranda alla. Teibi ääred PAROC XST 020 tootega.

Energiatõhususe lisamiseks paigalda 50 mm paksused ristprussid, k600 ja PAROC eXtra plaadid. Kinnita sisemine fassaadikate põranda, seinte ja viilkatuse külge. Paigalda raamid pööningu ukse ja sissepääsude ümber.

Sooja pööningu ehitamine

Soojusta pööningu lagi plaatidega. Hoolikalt soojusta ka lae ja viilkatuse kokkupuutepunkt.

Sooja pööningu ehitamine

Kui ei ole vajadust või võimalust energiatõhususe suurendamiseks eelpool kirjeldatud viisil, siis kinnita naeltega mööda pööningut võrkjas välisviimistlusmaterjal laiusega c/c 300 mm. Paigalda pööningu ukse ümber raam.

Kinnita sisemine pinnakate põranda, seinte ja viilkatuse külge.