Paigaldusjuhised ventileeritavatele fassaadidele

Tuulutatavad fassadid: kiviseinad

Kinnita soojustusplaadid tihkelt kiviseinale. Kasutage ühte kihti Paroc WPS 1n kihti või paigaldage kahekihiline lahendus Paroc eXtra ja Paroc WPS 3n.

Nurkõmblustega Paroc WPS 1n paigladuseks kasutage mehaanilisi kinnitusi. Valige kinnitused vastavalt kiviseinale. Paigaldage kinnitused juba müüri ladumise ajal või siis tuuletõket paigaldades.

Kinnituste hilisemaks paigalduseks puurige müüri Ø 6 mm ja 35-40mm sügavune auk. Sisestage roostevabast terasest tüübel ja lööge haamriga selle sisse ankur. Peale plaadi paigaldamist ankrutele kindlustage ankrud spetsiaalsete seibidega veendumaks, et Paroc WPS 1n plaat on kindlalt seina kluge jääks.

Tavaliselt piisab 4-st kinnitusest ühe plaadi kohta. Nurgad ja akende ning uste ümbrused vajavad rohkem kinnitusi.

Kui kavatsete kasutada mitmekihilist lahendust Paroc eXtra ja Paroc WPS 3n, siis esmalt pressiga Paroc eXtra plaadid läbi müüriladumisel paigaldatud kinnituste. Edasi tehke väikesed lõiked Paroc WPS 3n plaatide kattematerjali, et kinnitus neist paremini läbi läheks ja paigaldus oleks lihtsam. Peale seda ärge unustage spetsiaalseid ankrute seibe, et plaadid kindlalt ja tihkelt seina kluge jääksid.

Välisnurkade tihendamiseks kasutage PAROC XST 021 laia nurgateipi. Ülejäänud liitekohad tihendage PAROC XST 020 teibiga.

Puitkarkassiga sein

(lisaks täiendav 50mm sõrestikuga seespool)

Alusta soojusisolatsiooni paigaldusest puitkarkassi sisse. Lõika Paroc eXtra plaadid 2-5mm suuremad, et kindlustada kogu ruumi täitmine. Kasuta terveid plaate ja ole eriti hoolikas äärte ja servade osas. Tihenda akende ja uste ümbrusesse jäävad liitekohad Paroc XSI 006 tihensuslindiga. Kasuta lõikenoa tera, et kontrollida, kas soojustus katab kogu puitraami.

Märkus: Kui paigaldad PAROC eXtra soojusisolatsiooni peale tuuletõkkeplaate (nt Paroc WAS 25 või Paroc WPS 3), on oht, et soojustus jääb nurkades ja servades osaliselt rulli, mille tagajärjel tekib soojuskadu.

Puitkarkassiga sein   Kui kasutatad valmis puitraame ja tahad olla kindel, et puitraamid on kindlalt kinni, võid lüüa horisontaalse tala raamide ülemisele ja alumisele servale. Ühtlasi võid kindlustada uste ja akende ümbrusi.
 Puitkarkassiga sein

Paigalda tuuletõkkeplaadid (PAROC WAS 25 või PAROC WPS 3n) puitkarkassist väljapoole nii, et kattematerjal jääb välja. Paigaldusel kasuta servade tappe. Ajutiseks kinnitamiseks kasuta naelu või kruve ja seibe.

Kui kasutad Paroc WPS 3n tuuletõkkeplaate, kasuta ka Paroc XST 021 laia nurgateipi välisnurkade tihendamiseks. Ülejäänud seinal kasuta plaadi liitekohtadel Paroc XST 020 teipi. 

 Puitkarkassiga sein Peale kõikide tuuletõkkeplaatide paigaldust suruge tugipostidele umbes 600mm laiuselt (sõltuvalt puitraamidest).
 Puitkarkassiga sein Kui paigaldad horisontaalse laudvoodri, löö vertikaalne roovitus tugipostide külge.
 Puitkarkassiga sein Kui soovid paigaldada vertikaalset laudvoodrit, löö kõigepealt vertikaalne roovitus ja siis horisontaalne roovitus. 

Viimistle vooder.
  Paigalda niiskustõke PAROC XMV 002zcf puitraamide siseküljele. Paroc soovitab 50–100 mm paksust sõrestikku niiskustõkkest sissepoole. Nii saab kõik elektrijuhtmed paigaldada ilma niiskustõket kahjustamata. Sõrestik võiks olla pigem vertikaalne, mitte horisontaalne.
 Puitkarkassiga sein, eXtra

Peale elektrijuhtmete paigaldust täida sõrestik hoolikalt Paroc eXtra plaatidega. Lõika jälle raamidest 2-5mm suuremad plaadid.

Viimistle kipsplaatide ja sisustusvahenditega.
Tuuletõkke lisamine villa või saepuruga soojustatud puitkarkass seintele väljast poolt. 


 Puitkarkassiga sein Eemalda vana vooder ja tuuletõkkeplaadid. Tihenda soojustust ja paranda või asenda kõik kahjustustatud konstruktsioonid. 
 Puitkarkassiga sein Kindlustamaks seina, löö horisontaalsed talad seina ülemisele ja alumisele servale ja kindlusta ka akende ja uste ümbrused.
 Puitkarkassiga sein Paigalda tuuletõkkeplaadid (PAROC WAS 25t or PAROC WPS 3n) puitraamidest väljapoole nii, et tuuletõkkeplaadi kattematerjal jääb väljapoole. Ühenda plaadid nende servatappidega. Kasuta naelu või kruvi ja seibe, et plaadid esialgu kinnitada.
 Wind protection Kui kasutad PAROC WPS 3n tuuletõkkeplaate, kasuta ka PAROC XST 021 laia nurgateipi, et välisnurgad ja servad tihendada. Ülejäänud plaatide liitekohad tihenda PAROC XST 020 teibiga.
 Puitkarkassiga sein

Peale tuuletõkkeplaatide paigaldust suru liitekohtadele umbes 600mm ulatuses (sõltuvalt puitraamidest).

Kõrgeim tugitala ei tohiks olla rohkem kui 200mm seina ja katuse liitekohast allpool.

 Puitkarkassiga sein Kui paigaldad horisontaalse voodri, löö vertikaalne roovitus tugitaladele.
 Puitkarkassiga sein

Kui paigaldad vertikaalse voodri, löö kõigepealt vertikaalne roovitus ja siis horisontaalne roovitus.

Viimistle vooder.


Välisseintele täiendava soojustuse lisamine seestpoolt

Kui täiendada seina soojustust seest poolt ei tungi enam nii palju soojust läbi seina ja seina väliskülg võib seetõttu kauemaks külmuda. Kui sinu majal on fassaad, mis kipub külmuma, näiteks vana krohv, konsulteeri enne töö alustamist eksperdiga (näiteks kohaliku omavalitsuse ehituse- või planeeringu nõunikuga või seina materjali tootjaga).

Tavaliselt kaasneb seest poolt soojustuse lisamisega ka elektrijuhtmete uuesti vedamine, uute torude paigaldus või vanade ümberpaigutus jne. Kontakteeru vastavalt vajadusele aegsasti ka elektriku, küttesüsteemiasjatundja või torumehega.

Tee endale selgeks, millest vana konstruktsioon koosneb. Kontrolli kindlasti, kas välisseintel on niiskustõke ja kas see on veel terve ning korralikult kinnitatud nii põrandale kui ka lakke.

Seestpoolt soojustust lisades jäta meelde, et kuni kolmandik seina soojusisolatsiooni omadustest sõltub niiskustõkkest.

 Välisseintele täiendava soojustuse lisamine seestpoolt

Eemalda uste ja akende liistud. Hinda seina struktuuri ja seisukorda. Kui niiskustõke on kehvas seisukorras või ilmselgelt ei paista täitvat ülalmainitud ühekolmandiku reeglit, siis eemalda see. Eemalda kõik õhutihedad kihid.

 Välisseintele täiendava soojustuse lisamine seestpoolt

Paigalda karkass uste ja akende ümber. Kui soovid uksi ja aknaid hiljem üle 90 kraadi avada, siis pane talad raamidest pisut eemale. Tihenda uste ja akende ümbrused Paroc XSI 006 tihendusribaga.

 Välisseintele täiendava soojustuse lisamine seestpoolt

Paigalda talad seinetele, põrandale ja lakke ning kinnita need nurkades kindlalt. Ära unusta nurki soojustada. Vertikaalsed talad seintel paigalda vahega 600mm.

Paigalda PAROC eXtra plaadid sõrestiku vahele. Väldi väiksemate kui 200mm tükkide kasutamist.

 

 Välisseintele täiendava soojustuse lisamine seestpoolt

Kui oled niiskustõke varem eemaldanud, paigalda nüüd PAROC XMV 020 niiskustõke. Paigalda niiskustõke vähemalt 200mm üle tema kõrvale pandud niiskustõkke paani. Fikseeri paanid omavahel Paroc XST 020 teibiga. Uste ja akende ümbruses kasuta fikseerimiseks ja tihendamiseks spetsiaalset Paroc XMV 002 teipi. Et põranda- ja laeservad õhutihedaks saada, kasuta Paroc XMW 003 teipi.

Samuti tihenda hoolikalt pistikupesad, kasutades Paroc XST 020 teipi ja ventilatsiooniavad elastse Paroc XST 100 teibiga.

 Välisseintele täiendava soojustuse lisamine seestpoolt

Paigalda kipsplaadid või muud sarnased viimistlusplaadid. Tee augud pistikupesadele ja ventilatsiooniavadele. Viimistle pahtli, värvi ja tapeediga. Lõpuks paigalda uuesti liistud kõikide akende ja uste ümber.