Paigaldusjuhised ventileeritavatele fassaadidele

Tuulutatavad fassadid: kiviseinad

Kinnita soojustusplaadid tihkelt kiviseinale. Kasutage ühte kihti Paroc WPS 1n kihti või paigaldage kahekihiline lahendus Paroc eXtra ja Paroc WPS 3n.

Nurkõmblustega Paroc WPS 1n paigladuseks kasutage mehaanilisi kinnitusi. Valige kinnitused vastavalt kiviseinale. Paigaldage kinnitused juba müüri ladumise ajal või siis tuuletõket paigaldades.

Kinnituste hilisemaks paigalduseks puurige müüri Ø 6 mm ja 35-40mm sügavune auk. Sisestage roostevabast terasest tüübel ja lööge haamriga selle sisse ankur. Peale plaadi paigaldamist ankrutele kindlustage ankrud spetsiaalsete seibidega veendumaks, et Paroc WPS 1n plaat on kindlalt seina kluge jääks.

Tavaliselt piisab 4-st kinnitusest ühe plaadi kohta. Nurgad ja akende ning uste ümbrused vajavad rohkem kinnitusi.

Kui kavatsete kasutada mitmekihilist lahendust Paroc eXtra ja Paroc WPS 3n, siis esmalt pressiga Paroc eXtra plaadid läbi müüriladumisel paigaldatud kinnituste. Edasi tehke väikesed lõiked Paroc WPS 3n plaatide kattematerjali, et kinnitus neist paremini läbi läheks ja paigaldus oleks lihtsam. Peale seda ärge unustage spetsiaalseid ankrute seibe, et plaadid kindlalt ja tihkelt seina kluge jääksid.

Välisnurkade tihendamiseks kasutage PAROC XST 021 laia nurgateipi. Ülejäänud liitekohad tihendage PAROC XST 020 teibiga.

Puitkarkassiga sein

(lisaks täiendav 50mm sõrestikuga seespool)

Alusta soojusisolatsiooni paigaldusest puitkarkassi sisse. Lõika Paroc eXtra plaadid 2-5mm suuremad, et kindlustada kogu ruumi täitmine. Kasuta terveid plaate ja ole eriti hoolikas äärte ja servade osas. Tihenda akende ja uste ümbrusesse jäävad liitekohad Paroc XSI 006 tihensuslindiga. Kasuta lõikenoa tera, et kontrollida, kas soojustus katab kogu puitraami.

Märkus: Kui paigaldad PAROC eXtra soojusisolatsiooni peale tuuletõkkeplaate (nt Paroc WAS 25 või Paroc WPS 3), on oht, et soojustus jääb nurkades ja servades osaliselt rulli, mille tagajärjel tekib soojuskadu.