Üldised kasutusjuhised

PAROC kivivilla turvaline kasutamine ja sellega töötamine

Hoiustamine ja kasutamine 

Kui soojustusmaterjali hoitakse väljas, siis tuleb seda kaitsta vihma eest. Lao pakid lameda platvormi peale, mis ei ole vastu maad, nagu näiteks tõstealused või sarnased konstruktsioonid. Kata pakid vajaduse korral veekindla presendiga või plastikuga. Kui isolatsioonimaterjal saab hoolimata nendest meetmetest märjaks, siis on võimalik seda kuivatada ja tavapäraselt kasutada. Kivivill kuivab kiiresti ja isegi kui see saab märjaks, siis säilitab see oma omadused.

Käsitle isolatsioonipakke selliselt, et need ei saaks vigastusi. Pööra tähelepanu sellele, et pakendi või isolatsiooni ääred ja nurgad ei läheks katki, eriti hoolikas tuleb olla mahalaadimise ajal.

Lõikamine

PAROC kivivilla on kerge lõigata ja käsitleda. Kasuta spetsiaalselt loodud laia teraga PAROC lõikenuga. Kui lõikamist on palju, siis PAROC lõikamislauad lasevad kergesti ja järjepidevalt lõigata õige nurga alt.

Kipskrohviga paneeli tuleb lõigata krohvitud poole pealt.

Paigalduse üldreeglid

Soojustustööd vii läbi ehitusprotsessi võimalikult varajases osas, siis kui ventilatsioon on hea ning juurdepääs on kerge.

Paigalda soojustus hoolikalt ja veendu, et ei oleks vahesid paneelide ja ühenduste vahel. Väga oluline on, et soojustus oleks tihedalt struktuuri soojema poole küljes. Väldi pidevaid vahesid soojustuse soojemas pooles. Kui soojemas küljes on vahesid, mis loovad ühenduse külmema poolega, siis on isolatsiooni tõhusus märgatavalt väiksem.

Kasuta paneele, mis on iga paigalduse jaoks sobivas suuruses. Väldi väikeste tükkide (väiksemate kui 200 mm) kasutamist, sest see suurendab vahede tekkimise ohtu.

Isolatsioonikihtide ühenduskohad peavad ülekattuma. Väldi paneeli nelja nurga omavahelist kokku puutumist.

Turvaline töötamine kivivillaga

Pesemine

Peale tööpäeva lõppu pese terve oma keha leige või külma veega.

Vaata, et vett oleks rohkelt.

Peale tööpäeva lõppu vaheta oma riided.

Koristamine

Koheselt saa lahti kõikidest jäätmetest.

Korista see territoorium, kus kivivilla pidevalt kasutatakse. Soovitavalt korra päevas.

Ventilatsioon

Veendu, et territooriumil oleks hea ventilatsioon, et vähendada tolmu hulka tööpiirkonnas.

Pea meeles, et tolm ja kiud ei ole mitte kuidagi inimesele ohtlikud.

 

Isiklik kaitsevarustusTeaduslikud uurimused näitavad, et kivivilla kiud ei kahjusta tervist. Nahaärrituse vältimiseks kasuta kaitsevarustust.

Kasuta isiklikku kaitsevarustust, mis vastaks sinu vajadustele. Hoia oma tööriided tavalistest riietest eraldi.

Kanna kaitseprille, kui su silmad on tundlikud tolmu suhtes. See on eriti oluline, kui töötatakse pea kohal asuva ventilatsiooniga ruumis. Kui sa kannad läätsesid, siis tuleks alati kasutada hästiistuvaid kaitseprille.

Kanna tolmumaski, kui tolmu hulk on suur (näiteks lahtiste osakestega soojustuse paigaldamisel).

 

JäätmekäitlusKasuta paneele, mis on igaks paigalduseks sobiva suurusega. Kasuta allesjäänud tükke lisasoojustusena pööningul puistevill all või täidisena lisasoojustuskihis. Need ei kahjusta keskkonda.

Taaskasuta või põleta tühjad plastikpakendid (PE-LD).

Juhul kui kohalikud ametivõimud on sellise tegevuse keelanud, siis jäta kivivilla jäätmed ja pakendid jäätmekäitluskeskustesse.

Lammutusprojektidest alles jäänud kivivilla võib hävitada jäätmeosadena.