Paigaldusjuhised kaldkatustele – renoveerimine

PAROC eXtra plaadid lisasoojustuseks pööningu taladele

Ärkel, lisasoojustus

Kontrolli vana pööningu seisukorda (soojustus ja konstruktsioon). Kui vana konstruktsioon ja soojustus on heas konditsioonis, siis lisa uus soojustuskiht vana peale. Kui see on märg ja hallitanud, siis tuleb vana eemalda. Kui on tekkinud veekahjustus, siis pööra erilist tähelepanu ka konstruktsioon ja paranda see, kui vaja. Veendu, et pööningu talad on õhutihedad alt tuleva niiskuse suhtes. Sulge kõik vahed.

Ärkel, lisasoojustus

Paigalda katuse alaosale tuuledeflektori plaadid nii, et ülemine plaat oleks vähemalt 150 mm uue soojustuse kohal. Veendu, et uue soojustuse ja katuse vaheline õhuvahe oleks vähemalt 20-50 mm.

Ärkel, lisasoojustus

Ehita sissepääsu juurde käiguteed nii, et need oleks vähemalt 50 mm kõrgemal kui planeeritav soojustus.

Ärkel, lisasoojustus

Alusta PAROC eXtra plaatide paigaldust katusenurkadest ja liigu keskele talade poole. Paigalda esimene kiht olemasoleva tala ülemise ääre juurde. Paigalda järgnevad PAROC eXtra plaatide kihid järkjärguliselt.

Pea meeles:

  • Kontrolli, et katus oleks terve.
  • Lisasoojustuse paigaldamine alandab pööningu temperatuuri. Seega ventileeri tuuledeflektorite või katuseviilus olevate avade abil pööning korralikult, et hallitusega seotud probleemide teket vältida.
  • Tuuledeflektorid suunavad ventileeritud õhu mööda katust läbi õhuava, mis väldib õhu tungimise soojustusse ning seoses sellega villa soojustusomaduste alanemise.
  • Pea meeles, et soojustada tuleb kõik ventilatsioonitorud ja läbiviigud.

Puistevill pööningu lisasoojustusena

Tavaliselt on pööningutel palju ruumi lisasoojustuse jaoks. Puistevilla võib paigaldada ise või professionaali abiga. Paigaldusjuhised 1 kuni 3 kehtivad mõlemal juhul, kuid juhis 4 ainult siis, kui paigaldate puistevilla ise.

Ärkel, lisasoojustus
Kontrolli vana pööningu seisukorda (soojustus ja konstruktsioonid). Kui vana konstruktsioon ja soojustus on heas konditsioonis, siis lisa uus soojustuskiht vana peale. Kui see on märg ja hallitanud, siis eemalda see. Kui tekkinud on veekahjustus, siis pööra erilist tähelepanu ka konstruktsioonle ja paranda see vajadusel. Veendu, et pööningu talad on õhutihedad alt tuleva niiskuse suhtes. Sulge kõik praod.
Ärkel, lisasoojustus
Paigalda katuse alumisele osale tuuledeflektori plaadid nii, et ülemine plaat oleks vähemalt 150 mm uue soojustuse kohal. Veendu, et uue soojustuse ja katuse vaheline õhuvahe oleks vähemalt 20-50 mm.
Ärkel, lisasoojustus
Ehita sissepääsu juurde käigurajad nii, et need oleks vähemalt 50 mm kõrgemal kui planeeritav soojustus.
Ärkel, lisasoojustus, BLT

Paigalda puistevill puistemasinaga või rehaga laiali ajamise teel. Soojustusena kasuta PAROC SHT 9 toodet.

Kui soojustada tuleb ainult väikest ala, siis kasuta PAROC IST 8 SHT 1 toodet ja paigalda see reha abil.

Alusta äärtest ja liigu sissepääsu poole. Aja puistevill ühtlaselt üle terve pinna laiali. Soojusta korraga paar ruutmeetrit, et soovitud paksus saavutada.

 

Pea meeles:

  • Kontrolli, et katus oleks terve.
  • Lisasoojustuse paigaldamine vähendab pööningu temperatuuri. Seega ventileeri tuuledeflektorite või katuseviilus olevate tuulutusvahede abil pööning korralikult, et vältida hallitusega seotud probleemide teket.
  • Tuuledeflektorid viivad ventileeritud õhu mööda katust õhuvahe kaudu välja, see oamkorda väldib õhu tungimist soojustuse ning selle kaudu villa soojustusomaduste alanemist.
  • Pea meeles, et soojustada tuleb kõik ventilatsioonitorud ja läbiviigud.