Puitkarkassseinte soojustamine

Soojustuse paigaldamise nõuded

 • Soojustuskihi paigaldamisel puitkarkass seintesse:
  -kivivillaplaadid peab paigaldama ilma vahedeta ja tihedalt konstruktsiooni elementide vahele;
  -tagatud peab olema tihe õhu- ja veeauru isoleeriv kiht;
  -tagatud peab olema piisav tuuletõke ventileeritavale õhule;
  -välitingimustes paigaldamisel on vaja lähtuda ilmastikuoludest - mitte soojustada saju korral, mitte jätta soojusisolatsiooni üleöö avatuks, kui on oodata sademeid.|

 • Universaalse kivivilla Paroc Ultra või Ultra plus plaatide laius peab olema 1,5-3% suurem kui paigaldatav karkassivahe. Plaate ei ole vaja täiendavalt lõigata ja raamis püsivad nad suurepäraselt tänu hõõrdejõule. Konstruktsiooni teiste etappide puhul vali meie poolt pakutavast tootevalikust tooted, mis vastavad kõige paremini avade suurustele ja tekitavad lõikamisel kõige väikseima koguse jäätmeid.


  PAROC Ultra/ PAROC Ultra pluss peamise soojusisolatsioonikihi paigaldamine konstruktsiooni elementide vahele
  PAROC Ultra/ PAROC Ultra pluss peamise soojusisolatsioonikihi paigaldamine konstruktsiooni elementide vahele:

  1. PAROC Ultra/PAROC Ultra plus  • Ventileeritud puitkarkass seinte soojustusvill peab olema tuule eest kaitstud. Selleks kasutatakse spetsiaalseid tuuletõkkeplaate PAROC Cortex, PAROC WAS 25t või PAROC WAS35t. PAROC Cortexi tuuletõkkeplaatide liitekohad peavad olema tihendatud spetsiaalse PAROC XST 020 tihenduslindiga ning hoone nurgad ja avad peavad olema tihendatud spetsiaalse lindiga PAROC XST 021. Tuulekaitsekihi paksus on tavaliselt 13-50 mm. . 

  Paroc WAS35(t) tuuletõkke paigaldamine: 
  Paroc WAS35(t) tuuletõkke paigaldamine: 

  1. PAROC Ultra/PAROC Ultra plus
  2. PAROC WAS 35(t)
   Tuuletõkke paigaldamine PAROC Cortex plaatitega
  Tuuletõkke paigaldamine PAROC Cortex plaatitega:

  1. PAROC Ultra/PAROC Ultra plus
  2. PAROC Cortex 
    • Puidust distantsliist kinnitatakse põhikonstruktsiooni tugipostidele spetsiaalsete distantspuksidega PAROC XFP 001 või PAROC XFP 002. Distantspukside eesmärk on kaitsta isolatsioonikihti liigse kokku surumise eest. Vertikaalselt paigaldatud puidust vaheliistud moodustavad ≥25 mm ventileeritava õhuvahe ja on mõeldud fassaadi viimistluse kinnitamiseks. Kui fassaadi viimistlus on paigaldatud vertikaalselt, tuleb paigaldada ka horisontaalsed vaheliistud.

 • Õhu- ja veeauru tõkkekiht on paigaldatud 200 mikroni paksusest polüetüleenkilest PAROC XMV 020bas välisseina siseküljele. Õhu- ja veeauru tõkkekihi liitekohad on vaja korrektselt tihendada spetsiaalse lindiga PAROC XST 013. Kui õhu- ja veeauru isolatsioonikihti läbib side või elektrijuhtmestik, on vaja ette näha selle täiendav tihendamine, tagades kihi täieliku terviklikkuse.

 • Kui projektlahendus näeb ette täiendava 50 mm paksuse soojustuskihi hoone seestpoolt (põhikarkassi ette), soovitame kahe soojustuskihi vahele paigaldada õhu- ja veeauru isoleeriva kihi nii, et sisemine soojustuskiht on vähemalt kolm korda väiksem kui välimine soojustuskiht.