Paigaldusjuhised pinnaseplaatidele

Aluspõranda paigaldus

Vundament peab olema väga ühtlane ja sisaldama vähemalt 100 mm kuivendavat materjali. Kuivenduskiht peab olema paigaldatud vundamenditala alla. Vundamenditala peab olema hästi tihendatud ja tasandatud ning ühtlaselt ümbritsetud kuivendustoruga. Kui pinnas koosneb savist ja peenest liivasettest, siis kasuta kuivenduskihi all kangast (kasutusklass II) ja isolatsioonikihti.

Üle 20 kPa raskuste korral kasuta PAROC GRS 20. Suuremate koormuste korral kasuta ekstrudeeritud polüstüreeni. Vundamenditala ehitamiseks on olemas mitu erinevat viisi.

Aseta PAROC GRS 20 plaadid nii, et ükski neljast nurgast kokku ei puutuks ja vahesid ei oleks. See loob kapillaarse katkestuse. Selleks, et vältida läbivald vuuke kasuta kahte plaadikihti. Kasuta maabumistreppe materjali käruga transportimiseks, näiteks tiheda jalakäijate liikluse puhul.

Kasuta tugevdusi, mille toetuspind on vähemal 100x100 mm, et need soojustuse sisse ei vajuks.

Kui vahele on paigaldatud ka muid konstruktsioone (näiteks kanalisatsioon, kaev), siis kinnita need oma kohale enne, kui need seguga üle valatakse. Alati ürita külmasildade hulka vähendada.

Peale betooni valamist ja saalungite eemaldamist paigalda drenaaž. Paiguta äravoolutorud nii, et nende ääred jäävad vähemalt 150 mm vunamenditala alla. Täida uuesti drenaaži ümber ja vundamenditala vastas olev ala drenaažimaterjaliga nii, et see oleks kuni 300 mm üle torude ülemiste äärte. Me soovitame drenaažimaterjali ümber kasutada kiudkangast, et ennetada peenikeste terade sattumist äravoolutorudesse.

Peale uuesti täitmist hoolitse selle eest, et maapinna kallak oleks vähemalt 1:20 kuni 3 meetri pikkuse ala suhtes, suunaga majast eemale. Pinna tasandamisel ole tähelepanelik vajumiste suhtes. Ühenda äravoolutorud pinnavee toruga.

Kui soojustuse paksus suureneb, siis paigalda soojustus ümber terve maja, et vältida härmatise teket maja all. Selle jaoks soovitame kasutada ekstrudeeritud polüstüreeni.