Lamekatuste paigaldamine

Enne veetõkke või soojustuspaneeli paigaldamist eemalda tugistruktuurilt kogu vesi, lubi või muud jäägid. Tugistruktuur peab olema puhas ja ühtlane.

Käsitlemine, hoiustamine ja pakkimine

Paroc toob plaadid ja paneelid kohale taaskasutatavatel puidust platvormidel või kivivillast toestusel, mida tuleb liigutada kasutades kahveltõstukit. Platvormide jaoks on vaja ühtlast aluspinda. Pakend on tehtud venivast polümeerkilest, mis võimaldavad hoiustamist väljas ilma lisakatteta. Avatud pakendid kata vihma ja tuule eest.

Pakkide paigutus katusel

Katusesoojustuse pakid on tavaliselt üsna rasked (500-600 kg), mistõttu aseta need katusel nii, et tugistruktuur ei saaks kahjustada. Vali pakkide jaoks selline asukoht, et neid ei peaks paigaldamise ajal enam ümber tõstma. Pakkide liigutamiseks kasuta kahveltõstukit, millel on spetsiaalne tõstekahvel või tõstelingud. Väldi pakkide hoidmist soojustatud katusel.

Paigaldus

Paigalda soojustus hoolikalt. Paneelide või soojustuskihtide vahele ei tohi jätta vahesid. Väldi nelja paneeli nurkade üheaegset kokkupuutumist. Paigalda soojustuskihtide ühendused järkjärgult. Kahekihilise isolatsiooni puhul paigalda teine kiht kohe peale esimest. Soonelise soojustuse (Paroc Air) puhul järgi eraldi katuseplaani paigalduseks.

Lamekatuste paigaldus

Veekindel kiht lisa kohe peale soojustuse paigaldamist või kata soojustatud piirkond ajutiselt ööseks. Paigaldamise käigus tekkinud niiskus kuivab kiiresti kivivilla avatud struktuuri tõttu. Soonelised soojustuspaneelid tagavad kiire kuivamise.

 
 Lamekatuste paigaldus

Liiguta soojustuspaneele katusel kummist ratastega kärus. Üks inimene suudab paneele üksi käsitleda. Kasuta käsisaagi või nuga, et soojustuspaneele lõigata. Aukude tegemiseks kasuta nuga.

Katuse kalde ja äravoolu sooneliste kiilude laotamisel järgi skeeme, mis on lisatud paneelidele või meie brožüürides.

Väldi jalakäijate liikumist soojustuse paigaldamise ajal. Tiheda jalakäijate liikumisega kohtades pane maha trapid (jäädavalt või ainult paigalduse ajaks).

 

Mehaanilised kinnitused

Tuule puhumise ja teiste loodusjõudude tõttu katusestruktuuris kinnita katusemembraan ja soojustuskihid mehaaniliselt tugistruktuuri külge. Vajaduse korral kinnita soojustus eraldi kinnitustega, et vältida selle liikumist paigaldustööde ajal. Mehaanilised kinnitused on roostekindlad ja paindlikud.

 
Lamekatuste paigaldus