Projekteerimisjuhised krohvitud fassaadidele - renoveerimine

Projekteerides krohvitud fassaadi vanadele tugistruktuuridele, tuleks tähelepanu pöörata järgmistele asjadele:

Kandevõime

Jälgi kogu struktuuri raskust ja arvesta ka isolatsiooni paksust ja raskust ning ka muude materjalide omi. Õhuke krohvi kaalub umbes 20 kg/m2 ja paks krohvikiht umbes 60 kg/m2. Projekteeri soojustus nii, et selle mehaaniline tugevus saaks hakkama kogu struktuuri kaaluga ja ka muude võimalike pingetega.

Kandava seina tugevus ja puhtus

Eraldi kontrolli, et kandev sein oleks piisavalt tugev liimi ja kinnituste jaoks. Mõnikord tuleb määratleda tugevus mitmete tõmbetugevuse testidega. Vali kinnitussüsteem vastavalt kasutusjuhendi juhistele. Kasutades liimivat segu, peab vana pind olema puhas ja tolmuvaba. Vastasel juhul see ei liimi.

Seina siledus

Sõltumata sellest, kas sa lammutad vana fassaadi või mitte, alati kontrolli seina siledust, et see kindlasti sobiks uue isolatsiooni aluspinnaks. Tasanda ebaühtlane sein näiteks kipsiga. Seina saab samuti tasandada eraldi karkassiga ja elastse kivivillaga. Korrektse paigutuse puhul tagab selline süsteem ühtlase ja sirge fassaadi. Kuigi see on kallim kui eelnevad alternatiivid.

Niiskus konstruktsioonides

Väline soojustus soojendab üles vana seina ja kuivatab seda. Niiskuse läbivus kivivillal on väga kõrge, mis tagab selle, et niiskus aurustub konstruktsioonist eemal. Hoonetes, kus siseõhu tingimused on eriti nõudlikud, näiteks rahvarohked ja suurte temperatuuriga ruumid (avalikud basseinid, saunad, pesumajad, tehased jne), peab krohvikiht olema sobilik erinevateks rakendusteks nii vanade kui uute konstruktsioonide puhul. Krohvitooteid koos kivivilla ja anorgaanilise seguga saab sellistes hoonetes kasutada.